KANCELARIA USŁUG CELNYCH OFERUJE PAŃSTWU PROFESJONALIZM, DOŚWIADCZENIE I KOMPETENCJE, ZAPEWNIAJĄC POMOC WE WSZYSTKICH ZAGADNIENIACH DOTYCZĄCYCH SPRAW CELNYCH.
Akcyza

1 maja 2004 roku kiedy Polska przystąpiła do Unii Europejskiej otworzyły się przed nami granice nie tylko ułatwiając swobodną wymianę towarową z pozostałymi państwami członkowskimi, ale też usprawniając sprowadzanie samochodów. Służba celna cały czas wychodząc naprzeciw naszym oczekiwaniom ciągle usprawnia swoją obsługę w zakresie akcyzy od sprowadzonych samochodów. I choć sam fakt zapłaty akcyzy na pewno nie należy do najprzyjemniejszych kiedy już wybierzemy swój wymarzony samochód, to otrzymanie zaświadczenia o opłaconej akcyzie nie sprawi nam większych problemów. Nadal jednak musimy odwiedzić urząd celny w celu potwierdzenia opłacenia akcyzy. Takie potwierdzenie możemy pobrać ze strony służby celnej bez wychodzenia z domu. Wystarczy kliknąć tutaj wpisać nr VIN, pobrać plik PDF i gotowe.

Przy sprowadzeniu samochodów z Unii Europejskiej należy pamiętać, że:

– trzeba w ciągu 14 dni od daty zakupu (daty na fakturze) złożyć w urzędzie celnym prawidłowo wypełnioną deklarację AKC-U

– dokonać opłaty prawidłowo wyliczonego podatku akcyzowego.

Stawki akcyzy na samochody osobowe nowe lub używane:

– pojemność silnika równa 2000 mwynosi 3,1%

– pojemność silnika powyżej 2000mwynosi 18,6%